Gra multiplayer to sposób na doskonałą zabawę

autor Twierdza | Maj 26th, 2013
autor: DeclanTM, cc: by

autor: DeclanTM, cc: by

Marzyłeś kiedyś o tym, by przenieść się do średniowiecznego świata pełnego rycerzy i warownych zamków? Teraz masz ku temu niepowtarzalną okazję! To teraz bardzo proste. Wystarczy, że podejmiesz wyzwanie i zaczniesz grę Twierdza 3. To doskonały sposób na rozwinięcie swojej wyobraźni oraz umiejętności strategicznych. Twierdza 3 to strategiczna gra ekonomiczna, w której gracz wciela się w postać władcy rządzącego na swoich włościach. Zadanie stoi przed nim niełatwe musi bowiem zbudować swoje imperium niemal od zera i sprawić, by zyskało jak największą potęgę. Gra typu multiplayer zakłada, że w rozgrywce może wziąć udział wielu innych graczy. Każdy z nich działa samodzielnie i otrzymuje swoje odrębne zadania. Spotkać możecie się na polu bitwy, walcząc o nowe terytoria lub surowce. Jednak gry tego typu dopuszczają również możliwość współpracy, jeśli na przykład obierzecie sobie wspólny cel i razem będziecie dążyć do jego osiągnięcia. W toku gry, gracz musi budować swoim poddanym nowe budowle zarówno użytkowe jak i mieszkalne, by mieli dach nad głową ale i pomieszczenia użytku publicznego, w których będą mogli pracować i zarabiać pieniądze. Dobry władca musi myśleć o wszystkim. Na życie mieszkańców składa się praca ale i rozrywka, tak więc należy pamiętać o każdym z tych aspektów jednakowo. W grze Twierdza 3 nie brakuje również walk i potyczek, które rozwijają z kolei techniki oblężnicze i zdolność obmyślania taktycznych posunięć. Strategiczno-ekonomiczne gry multiplayer to złodzieje czasu. Ale chwile poświęcone na, z pozoru bezmyślną rozrywkę, zaowocują w przyszłości umiejętnością sprawnego myślenia taktycznego oraz bogatą wyobraźnią, która bez trudu zabierze nas w razie potrzeby tam, gdzie chcemy. Wystarczy spróbować raz. Z pomocą przychodzi również doskonała grafika gry Twierdza 3, która swoją realnością pozwala jeszcze pełniej przeżywać sceny z ekranu komputera.

Heroes 3

autor admin | Grudzień 31st, 2011

Heroes 3 to gra magiczna, gra w którą gra się przez wiele godzin i przez wiele lat, jak sam  w tą pozycje pogrywam do dziś, a proszę sobie wyobrazić, że ta gra została wydana zaiste 10 lat temu i do tej pory nie ma sobie równych, niestety jej kolejne części nie dorównują poziomowi trzeciej części, która jest grą niemal doskonała. Mimo dwuwymiarowej grafiki Heroes nadal jest grą bardzo popularna i doskonała na długie zimne zimowe wieczory, ale nie tylko na nie. Posiada ona doskonały tryb gry dla wielu graczy. Jest ot gra Turowa, a jej zasady chyba wszyscy znają ,drugiej tak znakomitej strategii próżno szukać, a ja sam nie znam osoby, która nie pokochałaby tej gry, po przynajmniej chwili z nią spędzonej, jest to gra fenomenalna , która jeszcze długo zagości na naszych dyskach twardych, chyba , że wreszcie pojawi się godziwy jej następca, ale wielu już próbowało ,było blisko, ale trójka nadal jest najdoskonalsza. Heroes 3 dla mnie na przykład to coś więcej niż tylko gra komputerowa, to gra na której się wychowałem i naprawdę nic doskonalszego mimo wydawanych ciągle kolejnych znakomitych, lepszych graficznie produkcji nie powstało. Gra ma słabą grafikę jak na dzisiejsze realia, ale co to ma za znaczenie, w tej grze liczy się głównie klimat, to on góruje tutaj nad resztą i jest po prostu tutaj akurat zdecydowanie najważniejszy i nie ma, co do tego nawet cienia możliwości. Nic nie może się również z magią tej gry, która jest zdecydowanie najlepszą strategią turową w historii i basta, taką grą pozostanie ona dla mnie, bowiem na zawsze i nie ma m co do tego wątpliwości. Polecam tą grę wszystkim bez względu na wiek, zapraszam do świata magii i miecza Erathii. Król strategii turowych jest tylko jeden i ja nie mam, co do tego wątpliwości, gra ta jest najlepsza bez względu na to, co mówią niektórzy krytycy, na pewno idzie ona z duchem czasu nie zostanie już chyba nigdy w tyle w stosunku do innych produkcji tego typu, które powoli niestety wymierają. Ewenemen wśród gier komputerowych.

Uncharted 3

autor admin | Październik 23rd, 2011

Gry ostatnio bardzo często zbliżają się swoim poziomem do filmów akcji na najwyższym możliwym poziomem. Taki poziom już od drugiej części serii prezentuj seria Uncharted, która jest dedykowaną serią gier akcji dla konsoli Sony Playstation 3 i jest wydawana tylko na wyżej wymienioną konsolę firmy Sony właśnie. Uncharted 3 to gra wspaniała pod względem oprawy graficznej i tego co dzieje się w każdej chwili na ekranie naszego telewizora. Jest to chyba najlepsza graficzna gra na obecną generację konsol i może ona konkurować nawet z najlepszymi produkcjami na PC, co nie jest już takim łatwym zadaniem dla konsol od paru ładnych już lat tak się dzieje. Oczywiście Uncharted 3 to kontynuacja fabuły z Uncharted 2, po raz kolejny wcielamy się tutaj w postać Nathana Drake’a, który po raz kolejny szuka skarbów rozsianych po całym świecie wraz ze swoją wesołą gromadką. Oczywiście Uncharted 3 to gra, która prezentuje filmowy wręcz rozmach i sam sposób prezentowania akcji można również porównać bardziej do filmu niż do samej gry komputerowej. Wszystko, co dzieje się tutaj na ekranie to prawdziwy majtersztyk, sama warstwa fabularna to jednak nie wszystko, co ta gra ma sobą do prezentowania. Mamy tutaj, bowiem jeszcze doskonale rozbudowany tryb multiplayer, który jest na naprawdę wysokim poziomie i nie można się go powstydzić w żadnym wypadku. Uncharted 3 prezentuje się doskonale również pod tym właśnie względem i nie ma, co do tego żadnych wątpliwości, tak prezentuje się ta seria i to od lat, czekamy wszyscy na kolejną, czwartą już część tego produktu, jednak to już chyba zostanie wydane na konsole następnej generacji. To, co warto jeszcze dodać do tego opisu to doskonała wręcz polonizacja tej gry i to polonizacja pełna ze wszelakimi dialogami, Obsada również w i tym aspekcie jest diabelnie dobra, w jednak z głównych ról wciela się tutaj, bowiem wszystkim znana zapewne dobrze znakomita polska aktorka starszego już pokolenia doceniana na całym świecie Krystyna Janda, a to tylko wierzchołek góry lodowej.

Diablo 3

autor admin | Czerwiec 13th, 2011

W tym artykule napiszę o grze, która tak naprawdę jeszcze nie wyszła. Mowa tutaj o Diablo 3, wspaniałej produkcji firmy Blizzard Entertainment, której poprzednie części podobnie jak i inne gry tego studia podbiły serca milionów graczy na całym naszym świecie. Diablo 3 to produkcja naprawdę doskonała, ciesząca się ogromną popularnością w naszym świecie. Już wersja beta przyciągnęła do siebie miliony fanów z całego świata. Oczywiście Diablo 3 to produkcja na wszech miar doskonała. Sam miałem okazję pobrać w tą gierkę ostatnio i naprawdę jestem pod wrażeniem tego co dokonali ludzie z Blizzarda, a to przecież była dopiero wersja beta, która na pewno jeszcze doczeka się wielu poprawek różnego rodzaju. Oczywiście Diablo 3 to gra, którą można kochać, którą nie trzeba, ale na pewno można kochać. Blizzard jednak nie śpieszy się z wydaniem tej gry. Mówi się, że na pewno zostanie wydana ona w roku 2012, ale nie jest to na 100% pewne znając ślamazarne tempo Blizzarda, ale oni mogą sobie na to pozwolić. Diablo 2 było wspaniałe, ale bardziej mroczne, Diablo 3 zapowiada nieco bardziej stylową grafikę, bardziej cukierkową, ale co widać po becie starzy wyjadacze nie mają się, co martwić, bo to wciąż bardzo mroczna produkcja. Nieco zmianie uległa również oprawa muzyczna, jednak dalej jest to raczej mroczna gotycka muzyka. Sam silnik gry to trójwymiar, jednak utrzymany w starszej stylistyce rzutu izometrycznego. Sam styl rozgrywki jest za to naprawdę bardzo podobny. Na razie nie wiadomo, czy Diablo 3 zostanie wydane także na konsole nowej generacji, a raczej obecnej generacji. Plotki głoszą, że tak się w istocie stanie, ale nic pewnego pod tym względem nie można jeszcze powiedzieć, a szkoda. Diablo 3 jednak na pewno w końcu powstanie, jak szybko na razie nie wiadomo, a co za tym idzie nie radzę jeszcze zamawiać tej gry przedpremierowo, do tej wydania może jeszcze trochę minąć, na razie zapraszam wszystkich do pogrania w wersję beta.

Skyrim

autor admin | Maj 18th, 2011

TES to seria, która ma swoje korzenie jeszcze w latach 90tych ubiegłego wieku, kiedy to gry dopiero raczkowały, a już na pewno gry RPG. Gry z tej serii zawsze wyróżniały się na tle innych gier z gatunku niewiarygodnym wręcz stopniem zróżnicowania i wielkim stopniem bugów niestety. Jednak każda kolejna gra była nieco mniej zabugowana i wciąż szalenie rozbudowana. Podobnie jest ze Skyrim – gra, która ma bugi, ale jest za to tak urzekająca, że wszystko inne można uznać za jej plus, gra ta ma ogromną ilość zalet i na pewno łatwo nam będzie się do niej przekonać i zakochać się w niej bez reszty, taki jest Skyrim. Gra oczywiście, jak każda kolejna część tej epickiej sagi została ulepszona pod względem graficznym, Skyrim prezentuje się o poziom wyżej od swojego poprzednika Obliviona i jest to na pewno faktem. Seria TES zawsze cierpiała na wszelaką wtórność, epicki rozmach, ale i wtórność i małą różnorodność zadań i postaci. Nieco inaczej jest jednak tym razem, ponieważ teraz Skyrim to gra dużo mniej sztywna, z większą różnorodnością, mnogością zadań pobocznych różnego rodzaju, wielką liczbą różnorodnych postaci niezależnych, naprawdę polecam wszystkim tą znakomitą grę RPG. Na pewno można przy niej spędzić setki godzin. Oczywiście Skyrim to gra RPG z krwi i kości. Mamy do dyspozycji do wyboru wiele ras i klas postaci, a postać rozwinąć można na wiele sposobów, maksymalny level to 81, potem już nie można levelować. Głównym motywem przewodnim tej części Sagi jest oczywiście walka ze smokami. Skyrim to jednak nie tylko rozbudowany wątek główny, ale przede wszystkim wręcz mnogość zadań i questów pobocznych i frakcji gildiowych, których jest tutaj cała masa i na pewno na tym się nie skończy. Skyrim doczeka się zapewne, jak i wszelakie inne gry ze studia Bethesdy wiele różnorakich DLC, które ulepszą tą grę i zrobią z niej jeszcze lepszą grę niż teraz, nic tylko czekać na kolejne przygody w tym wspaniałym świecie.

Dark Souls

autor admin | Kwiecień 5th, 2011

Już dawno nikt nie zrobił tak hardcorowej gry z krwi i kości jak produkcja studia Manco Bandai. Dark Souls to swoisty ewenement w dobie takich gier jak Call OF Duty czy też Dragon Age 2, czyli gier prościutkich na Maksa spłyconych, gdzie liczy się w sumie bardziej oglądanie cutscenek niż sama gra i logiczne myślenie. Na pewno Dark Souls i jego poprzednik, czyli Demon.s Souls to inne gry i nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Oczywiście Dark Souls to gra RPG, jednak tak naprawdę w dużej mierze nastawiona na walkę i to nie byle jaką walkę, ponieważ tutaj dzieją się niejednokrotnie naprawdę epickie rzeczy, które nie dzieją się po prostu w innych grach i to nigdy. W Dark Souls napis You Die będzie nam towarzyszył przez całą naszą przygodę i nie ma co do tego żadnych wątpliwości. W tej grze każdy moment walki jest epicki, a walka z bossami to prawdziwy majstersztyk, mimo, że sama gra nie jest może tak rozbudowana pod względem fabularnym jak chociażby Skyrim, to ma w sobie to coś, dla czego wielu w nią gra przez naprawdę setki godzin, nie tylko to , że jest to gra trudna, to nie jedyna możliwość. W Dark Souls wszystko dzieje się na szeroką skalę. Sam spędziłem przy tej grze setki godzin, a wciąż nie pokonałem wszystkich bossów i stworów. Dodatkowo możemy przecież grać różnymi klasami postaci, to w Dark Souls jest na porządku dziennym i nie ma co do tego żadnych wątpliwości, to wielka gra o której będzie pamiętać jeszcze wiele dni, wiele lat. Dla takich gier warto posiadać konsole obecnej generacji, jest to na pewno również najtrudniejsza gra XXI wieku, nie trzyma nas ona za rączkę, nie prowadzi podpowiedziami i znacznikami przez całą fabułę, rarytas, arcydzieło mistrzów gatunku. Dark Souls to gra, którą koniecznie trzeba sprawdzić, będziecie ją zapewne kochać albo nie, ale to zależy tylko i wyłącznie tak naprawdę od waszych preferencji i upodobań. Polecam tę grę wszystkim fanom ostrej jatki.