Heroes 3

autor admin | Grudzień 31st, 2011

Heroes 3 to gra magiczna, gra w którą gra się przez wiele godzin i przez wiele lat, jak sam  w tą pozycje pogrywam do dziś, a proszę sobie wyobrazić, że ta gra została wydana zaiste 10 lat temu i do tej pory nie ma sobie równych, niestety jej kolejne części nie dorównują poziomowi trzeciej części, która jest grą niemal doskonała. Mimo dwuwymiarowej grafiki Heroes nadal jest grą bardzo popularna i doskonała na długie zimne zimowe wieczory, ale nie tylko na nie. Posiada ona doskonały tryb gry dla wielu graczy. Jest ot gra Turowa, a jej zasady chyba wszyscy znają ,drugiej tak znakomitej strategii próżno szukać, a ja sam nie znam osoby, która nie pokochałaby tej gry, po przynajmniej chwili z nią spędzonej, jest to gra fenomenalna , która jeszcze długo zagości na naszych dyskach twardych, chyba , że wreszcie pojawi się godziwy jej następca, ale wielu już próbowało ,było blisko, ale trójka nadal jest najdoskonalsza. Heroes 3 dla mnie na przykład to coś więcej niż tylko gra komputerowa, to gra na której się wychowałem i naprawdę nic doskonalszego mimo wydawanych ciągle kolejnych znakomitych, lepszych graficznie produkcji nie powstało. Gra ma słabą grafikę jak na dzisiejsze realia, ale co to ma za znaczenie, w tej grze liczy się głównie klimat, to on góruje tutaj nad resztą i jest po prostu tutaj akurat zdecydowanie najważniejszy i nie ma, co do tego nawet cienia możliwości. Nic nie może się również z magią tej gry, która jest zdecydowanie najlepszą strategią turową w historii i basta, taką grą pozostanie ona dla mnie, bowiem na zawsze i nie ma m co do tego wątpliwości. Polecam tą grę wszystkim bez względu na wiek, zapraszam do świata magii i miecza Erathii. Król strategii turowych jest tylko jeden i ja nie mam, co do tego wątpliwości, gra ta jest najlepsza bez względu na to, co mówią niektórzy krytycy, na pewno idzie ona z duchem czasu nie zostanie już chyba nigdy w tyle w stosunku do innych produkcji tego typu, które powoli niestety wymierają. Ewenemen wśród gier komputerowych.

Batman : Arkham City

autor admin | Listopad 3rd, 2011

Arkham City to kolejna udana część sagi o Batmanie zapoczątkowana przez Arkham Asylum w roku 2009. Ta część sagi została wydana w roku 2011, a więc w roku poprzednim przez mistrzów odwzorowywania komiksowych bohaterów w grach wideo. Tak, można ich bowiem nazwać swoistymi mistrzami gatunku, ponieważ Batman Arkham City to gra naprawdę na wysokim poziomie stojąca, gra, która w poprzednim roku zdobyła najwyższe laury w serwisie metacritic i jest ona uważana za jedną z lepszych grą na świecie w całej historii gatunku gier akcji, a obok swojego prekursora Arkham Asylum niepodzielnie rządzi na rynku gier o komiksowych bohaterach, żadna inna tego typu produkcja nie może się z Arkham City również pod żadnych bowiem względem. Oczywiście nowy Batman to gra mroczna, doskonale oddająca realia tego komiksowego bohatera. Całe miasto złoczyńców, gdzie toczy się praktycznie cała akcja gry została wykonana z naprawdę wielką pieczołowitością i nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Batman Arkham City to gra wielka, gdzie co jest nowością świat, miasto jest tak naprawdę otwarte, co czyni z tej gry doskonałą, jeszcze doskonalszą produkcje niż jej znakomity również poprzednik, nowy Batman wymiata i nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Na początku gra została wydana na konsolę obecnej generacji, czyli Xboxa i PS3, jednak ostatnio została również wydana na komputery klasy PC. Ta wersja jest oczywiście zdecydowanie najlepsza pod względem graficznym, dodano nowe efekty graficzne, czyniąc z tej gry grę jeszcze lepszą niż jej poprzedniczki na konsole obecnej generacji. Polecam tę grę nie tylko fanom gier akcji, ale fanom gier komputerowych wszelakiej maści. Nowy Batman został przez wiele międzynarodowych krytyków okrzyknięty grą roku 2011, obok Skyrim zdobył on najwięcej tytułów tego kalibru, dlatego też jest to naprawdę łakomy kąsek dla wszystkich fanów gatunku i wszystkim tą grę szczerze polecam raz jeszcze, ciężko znaleźć na rynku lepszą grę akcji i będzie tak na pewno przez długi czas.

Uncharted 3

autor admin | Październik 23rd, 2011

Gry ostatnio bardzo często zbliżają się swoim poziomem do filmów akcji na najwyższym możliwym poziomem. Taki poziom już od drugiej części serii prezentuj seria Uncharted, która jest dedykowaną serią gier akcji dla konsoli Sony Playstation 3 i jest wydawana tylko na wyżej wymienioną konsolę firmy Sony właśnie. Uncharted 3 to gra wspaniała pod względem oprawy graficznej i tego co dzieje się w każdej chwili na ekranie naszego telewizora. Jest to chyba najlepsza graficzna gra na obecną generację konsol i może ona konkurować nawet z najlepszymi produkcjami na PC, co nie jest już takim łatwym zadaniem dla konsol od paru ładnych już lat tak się dzieje. Oczywiście Uncharted 3 to kontynuacja fabuły z Uncharted 2, po raz kolejny wcielamy się tutaj w postać Nathana Drake’a, który po raz kolejny szuka skarbów rozsianych po całym świecie wraz ze swoją wesołą gromadką. Oczywiście Uncharted 3 to gra, która prezentuje filmowy wręcz rozmach i sam sposób prezentowania akcji można również porównać bardziej do filmu niż do samej gry komputerowej. Wszystko, co dzieje się tutaj na ekranie to prawdziwy majtersztyk, sama warstwa fabularna to jednak nie wszystko, co ta gra ma sobą do prezentowania. Mamy tutaj, bowiem jeszcze doskonale rozbudowany tryb multiplayer, który jest na naprawdę wysokim poziomie i nie można się go powstydzić w żadnym wypadku. Uncharted 3 prezentuje się doskonale również pod tym właśnie względem i nie ma, co do tego żadnych wątpliwości, tak prezentuje się ta seria i to od lat, czekamy wszyscy na kolejną, czwartą już część tego produktu, jednak to już chyba zostanie wydane na konsole następnej generacji. To, co warto jeszcze dodać do tego opisu to doskonała wręcz polonizacja tej gry i to polonizacja pełna ze wszelakimi dialogami, Obsada również w i tym aspekcie jest diabelnie dobra, w jednak z głównych ról wciela się tutaj, bowiem wszystkim znana zapewne dobrze znakomita polska aktorka starszego już pokolenia doceniana na całym świecie Krystyna Janda, a to tylko wierzchołek góry lodowej.

Dark Souls

autor admin | Kwiecień 5th, 2011

Już dawno nikt nie zrobił tak hardcorowej gry z krwi i kości jak produkcja studia Manco Bandai. Dark Souls to swoisty ewenement w dobie takich gier jak Call OF Duty czy też Dragon Age 2, czyli gier prościutkich na Maksa spłyconych, gdzie liczy się w sumie bardziej oglądanie cutscenek niż sama gra i logiczne myślenie. Na pewno Dark Souls i jego poprzednik, czyli Demon.s Souls to inne gry i nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Oczywiście Dark Souls to gra RPG, jednak tak naprawdę w dużej mierze nastawiona na walkę i to nie byle jaką walkę, ponieważ tutaj dzieją się niejednokrotnie naprawdę epickie rzeczy, które nie dzieją się po prostu w innych grach i to nigdy. W Dark Souls napis You Die będzie nam towarzyszył przez całą naszą przygodę i nie ma co do tego żadnych wątpliwości. W tej grze każdy moment walki jest epicki, a walka z bossami to prawdziwy majstersztyk, mimo, że sama gra nie jest może tak rozbudowana pod względem fabularnym jak chociażby Skyrim, to ma w sobie to coś, dla czego wielu w nią gra przez naprawdę setki godzin, nie tylko to , że jest to gra trudna, to nie jedyna możliwość. W Dark Souls wszystko dzieje się na szeroką skalę. Sam spędziłem przy tej grze setki godzin, a wciąż nie pokonałem wszystkich bossów i stworów. Dodatkowo możemy przecież grać różnymi klasami postaci, to w Dark Souls jest na porządku dziennym i nie ma co do tego żadnych wątpliwości, to wielka gra o której będzie pamiętać jeszcze wiele dni, wiele lat. Dla takich gier warto posiadać konsole obecnej generacji, jest to na pewno również najtrudniejsza gra XXI wieku, nie trzyma nas ona za rączkę, nie prowadzi podpowiedziami i znacznikami przez całą fabułę, rarytas, arcydzieło mistrzów gatunku. Dark Souls to gra, którą koniecznie trzeba sprawdzić, będziecie ją zapewne kochać albo nie, ale to zależy tylko i wyłącznie tak naprawdę od waszych preferencji i upodobań. Polecam tę grę wszystkim fanom ostrej jatki.

Gry komputerowe vs planszowe

autor admin | Marzec 16th, 2011

Gry komputerowe

Najlepszą rozrywką dla chłopców są gry komputerowe. Chłopcy uwielbiają różne gry wyścigowe i strzelaniny. Nie gardzą także strategiami (ale to zwykle w późniejszym wieku). Dlaczego chłopcy lubią gry komputerowe? No cóż – w grach dużo się dzieje. W grach mogą przyjmować najróżniejsze role – mogą być supermanami, którzy pokonają całą armię przeciwnika, mogą wcielić się w ostać superbohatera, który ratuje miasto przed zagładą, mogą być władcami państw, bogaczami, postaciami o niezwykłych zdolnościach. Również dziewczynki lubią grać w gry komputerowe, aczkolwiek wybierają zupełnie inny typy gier komputerowych. Dziewczynki wybierają gry, w których mogą pełnić jakieś role społeczne, mogą projektować ubrania, gotować, prowadzić restaurację. Dla nich to fantastyczna zabawa. Jak widać każda płeć przenosi swe standardowe upodobania również na polu rozrywki i gier. Istnieją także gry bardziej uniwersalne czy też gry „dla intelektualistów”. Można do nich zaliczyć m.in. zbijanie kulek czy gry logiczne.

Gry planszowe

Wydawałoby się, że w erze gier komputerowych gry planszowe są już przeżytkiem. Otóż nic bardziej mylnego. Jakiś czas temu wróciła moda na gry planszowe. Wciąż popularne są Scrable czyli gra, w której z wylosowanych liter układa się słowa. Jest to gra popularna teraz na całym świecie. Poza grą scrable, wciąż nieśmiertelny jest monopol czy też jego polska wersja eurobiznes. Gra ta polega na wykupowaniu miast i tworzeniu mini państw, gdzie możemy budować domy i hotele, a następnie pobierać od pozostałych graczy opłaty za wkroczenie na teren danego miasta czyli stanięcie na pole, które odpowiada za dane miasto. Monopol to gra, w którą grają całe rodziny. Gra t przywędrowała do nas z Ameryki. Oczywiście istnieją także inne gry planszowe np. gra w odkrywanie kart i dobieranie ich w pary. Jest to gra pamięciowa, która świetnie nadaje się dla dzieci, bowiem rozwija ich wyobraźnię i pamięć. Standardowe gry planszowe polegają na przemierzaniu pól na planszy i wykonywaniu poleceń ukrytych na planszy. Jest to doskonała rozrywka i sposób spędzenia wspólnie czasu dla całej rodziny.

Sudoku na komputerze

autor admin | Luty 16th, 2011

Gry komputerowe

Gry komputerowe to bardzo popularna rozrywka wśród młodzieży i dzieci, aczkolwiek często zdarza się, że korzystają z niej także dorośli. Popularną, aczkolwiek już starą grą jest gra Super Mario Bros. Gry komputerowe to wciąż rozwijający się biznes i bardzo dochodowy interes. Niektórzy są w sstanie przeznaczyć znaczne fundusze na zakup nowej gry. W gry komputerowe w chwili obecnej można grać online – popularną stroną jest kurnik.pl i gry.pl. Popularną i rozpowszechnioną grą jest gra Sims, w której można wykreować swoją postać, założyć rodzinę, robić karierę. Należy jednak uważać, ponieważ gry komputerowe mogą uzależniać. Niektóre z nich są bardzo absorbujące i wymagają  poświęcenia im dużej uwagi, aby zdobywać dobre wyniki. Są to zwykle gry online, w których wydarzenia toczą się nawet po naszym wyjściu z gry. W Internecie można poczytać o nastolatkach, którzy grali kilkadziesiąt godzin w grę i słabli z wyczerpania. Swojego czasu głośno było o chłopaku, który potraktował swoją mamę krzesełkiem, bo ta wyłączyła mu komputer w trakcie gry.

Sudoku

Jakiś czas temu cały świat zawładnęła mania gry w sudoku. Jest to gra pochodząca z Japonii. Swoją popularność zdobyła w 2005 roku. Jest to łamigłówka intelektualna o podłożu matematycznym. W grę tę można grać wszędzie – w pociągu, w autobusie, bibliotece, w domu, w szkole, na uczelni, w pracy, w poczekalni, w kolejce, w podróży, na wycieczce… Wystarczy mieć ze sobą zbiór łamigłówek sudoku na papierze i długopis, czy inny przyrząd do pisania. Gra sudoku może mieć kilka stopni trudności. Cała gra opiera się na konstrukcji kwadratu składającego się z dziewięciu mniejszych kwadratów. Te z kolei składają się z jeszcze mniejszych, również dziewięciu kwadratów. W każdym kwadracie można wpisać cyfrę od 1 do 9. Cyfry te nie mogą się powtarzać w danym kwadracie, ani w danym rzędzie czy kolumnie. Łatwiejsze gry sudoku mają uzupełnione więcej pól, z kolei te trudniejsze mniej pól uzupełnionych. Gra wciągnie każdego. Jest przyjemna i odwraca uwagę od innych rzeczy, choć niektórzy potrzebują ciszy by się skupić przy tej grze.

MMORPG

autor admin | Wrzesień 15th, 2010

Pełny tytuł tego gatunku gier brzmi Massive Multiplayer Online Role Playing Game (jak na razie nie ma polskiego tłumaczenia).

Mogą w nich grać równocześnie nawet tysiące uczestników jednocześnie, używając przeglądarki internetowej, obecny rekord to 25 tys. graczy zalogowanych równocześnie na jednym serwerze on-line.

Wykreowana przez twórców rzeczywistość osadzona jest w realiach różnych gatunków literackich, najczęściej fantasy lub science fiction. Nasz bohater (awatar) wykonuje różne zadania jak zabijanie potworów, szukanie zaginionych rzeczy i osób w zamian za co awansuje na kolejne poziomy rozwoju.

Teoretycznie gry są darmowe, jednak od wykupienia konta członkowskiego zależy dostęp do nowych umiejętności, map, przedmiotów i ułatwień. System zapłaty określa się najczęściej jako P2P (Pay to Play – Zapłać żeby grać).

W grach spotkamy dwa rodzaje postaci, generowane komputerowo jak sprzedawcy, uzdrowiciele, bestie do zabicia itp. oraz rzeczywiści gracze PC (Player Character). Zależnie od występującej rzeczywistości podzieleni są na klasy np. mag, wojownik, paladyn czy druid. Każda z nich ma charakterystyczne umiejętności np. mag może atakować na odległość ale jest kiepski w bezpośredniej potyczce itp. Nacisk położony jest na wypełnianie zadań czyli tzw. questów, które pozwalają na osiągnięcie kolejnych poziomów (ang. level) dzięki otrzymywanym punktom doświadczenia (ang. experience points).

Gracze mogą się także zabijać pomiędzy sobą dla przedmiotów, pieniędzy i punktów doświadczenia, najczęściej jedynie na wyznaczonym obszarze. Przed wejściem na niebezpieczny teren gracze są ostrzegani przez system i mogą się wycofać. Przeważnie jednak interakcje pomiędzy graczami polegają na rozmowach, handlu, wspólnych wyprawach bojowych i przynależności do gildii.

Poprzednikiem MMORPG były gry RPG rozgrywane przez Internet przy użyciu interfejsu tekstowego, zwane także MUD, istniejące od 1979 r., pomysł wieloosobowej gry został szybko połączony z innymi gatunkami.

Niektóre najpopularniejsze MMORPG to na przykład CABAL Online, Ultima Online, Maple Story, MU Online, Last Chaos, Conquer Online, Runescape, Tibia (74 serwery), EverQuest, Final Fantasy XI, Lineage II, World of Warcraft, Guild Wars, Fiesta Online. Popularność tego gatunku i liczba dostępnych scenriuszów jest ogromna.

Gry logiczne i komputerowe

autor admin | Sierpień 17th, 2010

Gry komputerowe

Gry komputerowe, to coś do czego nie potrzebujemy partnera i co z pewnością znakomicie nadaje się do zabicia czasu. Tego rodzaju rozrywka nie wymaga nawet inwestycji, grać możemy za darmo on-line i to w najróżniejsze gry. Oczywiście większość tego co jest dostępne w sieci nie jest szczególnie wysublimowana, najczęściej są to dosyć proste gry, które mogą nie zaspokoić potrzeb prawdziwego konesera. Sytuacja więc trochę się komplikuje, kiedy chcemy zagrać w coś ambitnego albo szczególnie nowego. Wtedy już to będzie pewna inwestycja, bo taką grę trzeba będzie po porostu kupić. Ale jeśli już jesteśmy fanami takiej rozrywki zawsze możemy znaleźć ludzi o podobnych zainteresowaniach i umówić się z nimi na wymianę nowości. Wówczas każdy kupi po jednej grze i będzie mógł się wymieniać z pozostałymi fascynatami. Kwestie techniczne, czyli kto pożycza komu, a jakiej kolejności i na jak długo pozostają do ustalenia. Przy okazji takiej wymiany płyt jest możliwość spotkania się ze znajomymi, co też ma swoją niekwestionowaną wartość.

Gry logiczne

Gry logiczne mogą też przybierać bardzo różne formy. Elementy logiczne może zwierać gra w karty, ale też gra planszowa czy zespołowa, taka jak na przykład scrable. Najczęściej jednak to po prostu podkategoria gier komputerowych. Chociaż czasami trudno podejrzewać niektóre gry o nadmiar miejsca na myślenie, mieszczą się one właśnie wśród gier logicznych. Dotyczy to na przykład popularnych gier typu „usuń trzy” w których trzeba myszką pozbywać się kolorowych kwadracików tego samego koloru. Wielkiej filozofii w tym nie ma, ale zawsze to jakaś namiastka myślenia. Nieco lepiej jest z grami typu escape, czyli znajdź wyjście. Bardziej rozwijające mogą być gry typu „przesuwanka”, gdzie najczęściej przy pomocy określonej liczby ruchów trzeba uwolnić jakiś element z zamknięcia. Tego rodzaju gierki są dostępne on-line za darmo i raczej nie należą do szczególnie wyszukanych. Dobre są do zabijania czasu. Jeśli ktoś marzy jednak o większej uczcie logicznej, powinien się raczej udać do stosownego sklepu, w którym nabędzie ambitniejszą grę z tego gatunku.

Gry komputerowe, puzzle

autor admin | Lipiec 20th, 2010

Gry komputerowe

Z czego może wynikać tak wielka i wciąż rosnąca popularność gier komputerowych wśród najmłodszych dzieci? Myślę, że to wynika głównie z tego, że rodzice nie mają wystarczająco czasu wolnego na to, żeby spędzać go z dziećmi na grach planszowych. Przez to jedyne gry dla dzieci, jakie znają same dzieci, to tylko te komputerowe. Fajnie, są edukacyjne, fajnie, poszerzają wiedzę, a jednak uważam, że nie są najlepszym, co może spotkać dziecko. Komputerowa gratka, tak powinna się nazywać każda gra komputerowa, bo powinna być nie lada gratka dla dziecka, świętem, niedzielą, a nie codziennością. Gry komputerowe oczywiście przebijają gry planszowe atrakcyjnością, tym, żę jest dźwięk, obraz, film, światło. Są znacznie bardziej atrakcyjne. Poprzez to gry planszowe muszą się coraz to bardziej udoskonalać – ba, prowadzona jest niemalże swoista wojna gier, wojna o tych właśnie najmłodszych klientów. Wprawdzie to sprawia, że gry planszowe naprawdę stają się coraz bardziej konkurencyjne, ale gdzieś gubi się ich duch w niektórych przypadkach.

Puzzle

Innym sposobem na spędzanie czasu wolnego, który można podciągnąć pod gry jest układanie puzzli. Stanowi to zajęcie nie lada wyzwania i to nie tylko dla tych najmłodszych. Tych najmniejszych milusińskich na pewno usatysfakcjonuje ułożenie układanki złożonej z maksymalnie czterdziestu części, jednak już nie lada problemem nawet dla tych najstarszych jest ułożenie czegoś, co części ma około tysiąca, a często nawet i więcej. Bardzo lubie układanie puzzli, bo jest to zajęcie, które angażuje w dużym stopniu mózg w to, co robimy. Nie jest to tak bezmyślne jak czasem bywa siedzenie na grami planszowymi i po raz setny i tysiączny przechodzenie tej samej planszy, i to, że wiemy z góry, jak dana gra się zakończy. Nie jest to wcale proste takie wyzwanie, po razy dziesiąty z kolei przechodzić z dziećmi chińczyka, który nie ma w sobie za grosz akcji, ale jednak jest to także szkołą cierpliwości nie lada. Jak i same dzieci są wyzwaniem nie lada i nie lada szkołą cierpliwości dla własnych rodziców.

Gry komputerowe

autor admin | Czerwiec 27th, 2010

Gry towarzyszą człowiekowi od zawsze. Pierwotny człowiek po całym dniu spędzonym na polowaniach i tropieniu dzikiej zwierzyny wracał do siebie z nadzieją, ze będzie mógł odpocząć. A jak wiemy najlepiej odpoczywa się przy czymś co nas interesuje. A najbardziej wciągają gry, w których rywalizujemy o to kto jest najlepszy. Wiele gier ma swoje źródła w odległych czasach, choćby gra w kości z samej swojej nazwy przypomina nam epokę kamienia łupanego. Jest o niej nawet wzmianka w Biblii we fragmencie o żołnierzach, którzy grają w kości dzieląc między siebie szaty Jezusa. Do gier z tradycją należą również szachy. Ich początki sięgają szóstego wieku. Pierwsza odmiana szachów powstała w Indiach. Później spopularyzowały się w Europie. Nawet nasz Jan Kochanowski zatytułował jedno ze swych dzieł Szachy. Ta gra jest uważana za jedną z najbardziej wymagających gier, jeśli chodzi o intelekt. Rozgrywane są turnieje szachowe w których biorą udział najtęższe głowy. Pojedynki odbywają się nawet między człowiekiem a komputerem.

Gry komputerowe opanowały cały świat w przeciągu kilku lat. W raz rozwojem komputeryzacji chyba wszystkie gry zostały przerobione na wersje komputerowe. I teraz możemy grać w piłkę nożna nie wylewając ani kropli potu i nie brudząc się na murawie. Wystarczy, że odpowiednio używamy myszki i klawiatury i w ten sposób możemy wygrać każdy mecz. Świat gier komputerowych jest bardzo rozbudowany. Możemy zagrać w gry logiczne, które zazwyczaj składają się z klocków, które trzeba ułożyć w odpowiedni sposób lub dopasować, w taki sposób, żeby za ich pomocą uruchomić następną planszę. Za pomocą gier komputerowych możemy wejść za kierownicę sportowego samochodu lub samego bolidu Formuły pierwszej. Gry wyścigowe są tak skonstruowane, ze możemy widzieć swoją postać za kierownicą lub patrzeć na szybę tak jakbyśmy siedzieli w pojeździe. Najbardziej popularne są jednak bijatyki. Za pomocą kilku kliknięć i odpowiedniego doboru klawiszy komputera możemy rozłożyć przeciwnika na łopatki i pokonać go w parę sekund.